Opcje przeglądania
Producenci

Muszle laktacyjne
Oprócz osłonek na piersi mamy decydują się również na zakup muszli laktacyjnych. Tak jak osłonki chronią brodawkę przed otarciami oraz podrażnieniami. Muszle laktacyjne są również doskonałym sposobem na zebranie nadmiaru pokarmu nie tylko w trakcie karmienia, ale również w przypadku samoistnego wypływu mleka w trakcie laktacji. Wykonane są głównie z silikonu, dzięki czemu są wielokrotnego użytku. Muszle dzięki swojej budowie są delikatne dla skóry i dopasowują się do kształtu piersi.

Muszle - jakie wybrać?
Najczęściej spotykanymi muszli są wentylowane i niewentylowane.

Muszle wentylowane - charakteryzują się specjalnymi otworami, mającymi zapewnić odpowiedni przepływ powietrza i ochronę brodawek przed otarciem. Powodując delikatny nacisk, hamują powstawanie obrzęków oraz przyspieszają gojenie się pękniętych i podrażnionych brodawek.

Muszle niewentylowane - nie posiadają otworów i wykorzystywane są przede wszystkim przez kobiety, u których występuje wzmożona laktacja. Dzięki swojej budowie pozwalają na zbieranie nadmiernej ilości pokarmu oraz wpływają na poczucie komfortu karmiącej kobiety.

Muszle laktacyjne - jak używać?
Używanie muszli jest niezwykle proste, wystarczy umieścić je w biustonoszu są niezauważalne i można nosić w ciągu dnia, gdyż zapewniają komfort w codziennym funkcjonowaniu. Bardzo ważne jest, aby dbać o higienę przy zastosowaniu muszli laktacyjnych i przed założeniem dokładnie je umyć, aby chronić piersi przed drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Brak dostatecznej higieny może powodować stany chorobowe, które uniemożliwią mamie karmienie piersią swojego maluszka.

W naszej ofercie znajdą Państwo muszle laktacyjne takich producentów jak: Akuku, Medela, NUK, Philips Avent

Roz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl